0 (542) 811 29 29 0 (850) 811 29 29 0 (542) 811 29 29 Abonelik Sözleşmesi
whatsapp

Ticari SMS

Ana Sayfa  »  Ticari SMS
Neden Ticari SMS?

Toplu SMS sistemi yaygın olarak kullanılsada en çok tanıtım ve kampanya duyuruları için kullanılıyor. Bir işletme kısa zamanda tüm müşterilerini veya potansiyel müşterilerini bilgilendirmek, reklam yapmak, fırsatlar veya kampanyalardan haberdar etmek için toplu SMS servisinden faydalanabilir. Günümüzde daha çok internet tabanlı bildirimler almaya alışkın olduğumuz için SMS’ler kullanıcılara daha ilginç gelebiliyor ve spesifik alanlarda kullanıldığında yüksek geri dönüşler elde ediliyor.

Toplu SMS servislerinin iş dünyasında tanıtım ve pazarlamanın dışında kullanıldığı başka alanlar da var. Birçok işletme veya organizasyon kendi belirlediği özel ismi kullanarak mesaj atmak ve profesyonel marka imajını öne çıkarmak için Toplu SMS servislerinden faydalanıyor. Farkında olmadan günlük yaşantımızda kullandığımız birçok servis / hizmet ise yıllardır toplu SMS servislerinden faydalanıyor. Bazı mobil uygulamalar, yazılımlar, web uygulamaları ve arayüzleri sıklıkla bir toplu SMS API’sinden faydalanır. Örneğin kayıt olduğunuz bir internet sitesi size doğrulama kodu veya bildirim mesajı gönderdiğinde bu mesaj toplu sms hizmeti ve SMS API’sı yardımıyla cihazınıza ulaştırılır. Gündelik yaşantınızda toplu SMS’lerden nasıl faydalandığınız göz önünde bulundurduğunuzda bankalardan sıradan işletmelere kadar toplu SMS’in tüm dünyada yaygın biçimde kullanıldığı gerçeğiyle yüzleşebilirsiniz.

Toplu SMS Sistemlerinin Faydaları Nelerdir?

Toplu SMS’ler gelişmeye devam ederek yeni iş kolları ve kamu kullanımına hizmet etmeye devam ediyor. Bu SMS servisinin Hayatımızın rutini haline gelmesinin ise birçok nedeni var. En önemli nedenleri Toplu SMS sisteminin faydalarının birçok geleneksel reklam modelinde oranla daha yüksek geri dönüşüm oranlarına sahip olmasıdır. Toplu SMS sistemlerinin başlıca faydaları şunlardır;

  • Toplu sms gönderimi ile Büyük kitlelere ulaşma imkanı
  • Geleneksel reklama göre Ucuz SMS satın alarak tanıtım yapabilme
  • Yüksek dönüşüm oranı
  • Hızlı SMS gönderimi ile Milyonlarca insana kısa sürede ulaşabilme
  • Yerel ve ulusal sms hizmeti alabilme imkanı
  • Tek tıklamayla internetten sms Gönder
  • Gönderen kimliği belirleme avantajı
  • Marka / Ürününüzün adını SMS gönderen kişi yapabilirsiniz

Müşterilerinizle İletişimde Kalın

Hizmet satışı ya da yeni ortaya çıkacak yeni bir ürünün tanıtımında müşterilerinizi bilgilendirmek isteyebilirsiniz. e-ticaret sitesi, hizmet satışında, hizmet satışı sonrasında müşterilerini bilgilendirmek için SMS gönderiminde bulunuyor. Günümüzde birçok firma, yeni hizmetleri hakkında kampanyalar sunacaklarına dair SMS bilgilendirmelerinde bulunabiliyorlar. Müşterileriyle iletişimde kalan işletmelerin, daha çok hizmet talebi ile karşı karşıya kaldığı ve gelirlerini arttırdığı gözlenmiştir.

İletişim Etkileşimi Arttırıyor

Müşteri ilişkilerinde ne kadar aktif olunursa, müşterilerinden gelen geri bildirimler ve hizmet satın almaları da bir hayli artış gösteriyor. Kampanya SMS’leri gönderen firmaların satışlarınında artacağı aşikardır.

Müşteri Kitlenizi Kaybetmeyin

İşletme sahiplerinde olduğu gibi müşterilerinizde de bazı değişimler yaşanacaktır. Müşteriler daima “kampanya” odaklı alışverişler içerisinde bulunmak isterler. Bunun nedeni bütçeden kaynaklı olabileceği gibi insan doğasında yer alan karakteristik özelliklerle de alakalı olabilir. Yıllık olarak hedeflediğiniz toplam müşteri kitlesini yakalamanız ve bu kitlenin üzerine çıkmanız atacağınız doğru adımlarla birlikte gerçekleşebilir. Müşteri kitlenizi kaybetmemek adına, sürekli aktif olmanız gerekebilir. Müşterilerinize yaptığınız işlerle alakalı olarak bilgilendirme SMS’leri gönderin böylelikle işletmenizi cazibe merkezi haline getirin.